آگهی های پزشکی
آگهی های پزشکی

دستاوردهای جدید سازمان غذا و دارو رونمایی می شود

با حضور وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری رییس جمهور

دستاوردهای جدید سازمان غذا و دارو رونمایی می شود

دستاوردهای جدید سازمان غذا و دارو شامل دارونامه فرآورده ها و داروهای سنتی ایران، دارونامه رسمی داروهای شیمیایی ایران، فاز سوم برنامه اصالت و سلامت مواد غذایی و یک داروی جدید برای بیماری انسدادی مزمن ریه و آسم، فردا با حضور دکتر عین اللهی وزیر بهداشت و ‎دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی می شود.

به گزارش وبدا، در نگارش دارونامه فراورده ها و داروهای سنتی ایران، از روش تلفیقی استفاده شده که می تواند یکی از منابع اصلی دارو مفردات آن، منبع اصلی بالینی داروسازان حوزه طب سنتی و همچنین مرجع بسیاری از تحقیقات دارویی در این زمینه باشد.
دارونامه رسمی داروهای شیمیایی ایران پس از ۶ سال به روز رسانی شده که در راستای استانداردسازی الگوی نسخه نویسی پزشکان و هویت بخشی به توانایی های صنعت داروسازی در فرهنگ نسخه نویسی کشور، پیگیری و انجام شده است.
در فاز سوم برنامه اصالت و سلامت مواد غذایی، آموزش، استقرار و راه اندازی روش های آنالیز سموم شیمیایی و آلی، روش های آنالیز دستگاهی آنتی بیوتیک ها در مواد غذایی و شناسایی تقلبات مواد غذایی با استفاده از روش های طیف سنجی در آزمایشگاه های بخش خصوصی و معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی انجام خواهد شد.
داروی «تیوتروپیوم بروماید» از جمله داروهای استنشاقی DPI است که برای جلوگیری از محدود شدن راه هوایی در ریه ها در بزرگسالان مبتلا به آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه استفاده می شود. این دارو تا کنون به طور کامل وارداتی و ارزبری آن، 10 میلیون دلار بوده که برای اولین بار، در ایران تولید شده است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 246608
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید